Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 165" Дніпропетровської міської ради

Сторінка музкерівника

Розвиток музичного слуху, спів допомагають повніше використовувати всі можливості голосу дитини. Багато в чому властивості голосу визначаються анатомічними особливостями конкретної людини: її віком, будовою гортані, об’ємом навколоносових пазух. Але деякі характеристики голосу можна й треба розвивати з раннього дитинства.

Велике значення з розвитку мовлення й постановці музичного голосу має правильне дихання. Запорука вільного дихання, а відтак і хорошого голосу - правильна постава. Вона важлива для роботи серця і достатнього постачання тіла киснем.

КОРИСНІ ВПРАВИ:

• Займатися з дітьми фізичними вправами, плаванням, зміцнюючи їхні м’язи грудей, черева спини;

• Перетворіть дихальну гімнастику на захопливу гру. Надимаючи кульку, можна чергувати глибоку і короткі видихи. Запропонуйте дитині роль шукача підводних скарбів: розкладіть на підлозі іграшки. Щоб їх дістали, треба "пірнути" й затримати дихання;

• Дітям із слабкими мовними даними добре допомагають вправи на поєднання співу з пасивними рухами, співуче читання, ритмічне читання - чергування коротких і довгих складів за рухом руки, поєднання мовної інтонації з музичною тощо.