Сторінка фізінструктора

Дев`ять порад батькам від інструктора з фізкультури

Порада 1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, ні в якому разі не виявляйте своє зневага до фізичного розвитку.

Приклад дорослих у цьому питанні надзвичайно важливий. Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під тягарем заборон: не бігай, не шуми, не кричи голосно. А обмеження потреби в самовираженні найболючіше б'є по самооцінці і активності людини, що росте. «Чому ти не робиш зарядку? Чому так довго сидиш перед телевізором? Чому так пізно лягаєш спати?» — все це порожній звук для дитини. Батьки повинні добре знати потреби і можливості своєї дитини і як можна повніше враховувати їх.

Порада 2. Висока самооцінка — один з потужних стимулів для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашні завдання або ранкова гігієнічна гімнастика. Всебічно підтримуйте у своїй дитині високу самооцінку — заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше старання. На заняттях фізичною культурою необхідно витримувати єдину «лінію поведінки» обох батьків — не повинно бути протилежних розпоряджень (мама — «вистачить бігати»; папа — «побігай ще хвилин п'ять»). Якщо це відбувається — ні про яке позитивному ставленні дитини до фізкультури просто не може бути і мови.

Порада 3. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами. Іноді батьки не можуть зрозуміти, чому дитина вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків. Причиною можуть бути і устатость, і якесь приховане бажання (наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб подивитися цікаву телепередачу). Постарайтеся зрозуміти причину його негативних реакцій. Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з ним душевний контакт.

Порада 4. Ні в якому разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо з якихось причин дитина не хоче цього. Потрібно, насамперед, з'ясувати причину відмови, усунути її і тільки після цього продовжити заняття.

Порада 5. Не сваріть дитину за тимчасові невдачі. Дитина робить тільки перші кроки у невідомому для нього світі, а тому він дуже болісно реагує на те, коли інші вважають його слабким і невмілими. Особливо гостро це проявляється, якщо батьки не знають, як дати дитині зрозуміти, що вони поважають його почуття, бажання й думки.

Порада 6. Важливо визначити індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ. Практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але бувають і винятки.Наприклад, дитина хоче наслідувати свого улюбленого героя книги або кінофільму, але якихось якостей, наприклад фізичної сили, йому не вистачає. В цьому випадку не дивуйтеся, якщо ваша дитина раптом попросить купити йому гантелі або навісну перекладину для підтягування.

Порада 7. Не міняйте надто часто набір фізичних вправ. Якщо комплекс дитині подобається, нехай він виконує його якомога довше, щоб міцно засвоїти той чи інший навик, рух.

Порада 8. Важливо дотримуватися культуру фізичних вправ. Ні в якому разі не повинно бути розхлябаності, недбалості, виконання абияк. Все повинно робитися «насправді».

Порада 9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте його вік. Ніколи не змушуйте дитину виконувати фізичні вправи, якщо він цього не хоче. Привчайте його до фізичної культури поволі, власним прикладом.

ЦІКАВЕ ФІЗКУЛЬТУРНЕ ЗАНЯТТЯ

Усією своєю маленькою, а насправді великою і неосяжною душею дитина віддається лише тому, що їй цікаво. І фізкультури це стосується такою ж мірою, як і будь-якого іншого аспекту навчально-виховного процесу у дошкільному закладі. Можна багато розповідати про користь фізичних вправ, закликати до сумлінного їх виконання, але ефект буде невеликим, якщо в оченятах хлопчиків і дівчаток не палає вогник непідробного захвату.

Діти настійливо вимагають гри. Це їхня природа, їх життя. Саме тому гра - невід’ємний компонент занять. Кожне заняття об’єднане великим сюжетом з назвами, наприклад: "Прикрасимо ялинку", "Весела карусель", "Домовенятко", "У космосі", "У драконовій печері", "Гуси-гуси", "Наша Галя чорноброва".

Діти швидко входять в образ, виконують рухи значно страшніше, ніж при звичайному поясненні. І при цьому отримують велику емоційну насолоду.

Особливо полюбляють діти й заняття, де вони виконують вправи з предметами - обручами, стрічками, кубиками, гімнастичними палками, м’ячами.

Так ми граємося, вигадуємо, творимо свої казки, а заразом стаємо сміливішими, спритнішими, вмілішими.